גִּדּוּל יְלָדִים – פערים וחילוקי דעות בתפיסה ההורית

נאמר שגידול ילדים מתחיל שנים רבות עוד בטרם הפכנו להיות הורים בעצמנו .. מכלול הדברים שעברנו וחווינו בימי חיינו הפכו אותנו למי שאנחנו כיום ומתוך זה התבססו בנו אמונות, מחשבות, רצונות ודפוסים שסיגלנו לעצמנו גם בנושא גידול ילדים.
כמה פעמים אמרנו לעצמנו שלא נפעל כמו ההורים שלנו ומצאנו את עצמנו מתנהגים בדיוק כמותם, לטוב ולפחות טוב…
איך קורה שלקראת הדבר המשמעותי ביותר בחיינו (ילדים, בית ומשפחה) אין אנו עוברים תהליך הכנה והכשרה ?
הורים מלשון מורים = הוראה-חינוך. ההורה הינו מורה דרך בעבור ילדיו ונדרש הוא לשמש דוגמא אישית, כמו שנאמר "נאה דורש נאה מקיים". בכדי להיות הורים – מחנכים, נדרשת עבודת צוות בין בני הזוג.
כאשר בני הזוג לא מדברים על הדברים מבעוד מועד, מגיע הרגע שבו מתגלים פערים בתפיסה ההורית ומתוך הפערים הללו עולים ומתגלים חילוקי דעות באופן גידול וחינוך הילדים, דבר שיוצר מתחים ולחצים רבים בין בני הזוג ומשפיע ישירות על כל בני הבית. בכדי ליצור שפה משותפת המונעת פערים בחינוך בתוך התא המשפחתי, נדרש ברור של אותן אמונות, פחדים ותפיסת מציאות שונה של כל אחד מהצדדים.
כאשר הקונפליקט בין בני הזוג מתמשך, האפשרות לגשר על הפערים הולכת ומתרחקת. לכן ישנה חשיבות עוד בטרם ניגשים לחינוך הילדים, ליצור בין בני הזוג שפה חדשה, שפת חינוך. שפה אשר תגשר על פני כל התפיסות השונות ותגבש קו אחיד והרמוני מול הילדים. כאשר כל אחד מבני הזוג מקיים את תפקידו מעצים ומגבה את השני.
ילדים שגדלים בסביבה רצופת קונפליקטים מושכים לתוך חייהם קונפליקטים רבים, חוסר ביטחון, קשיים בהתפתחות הרגשית ובעיות תקשורתיות בין אישיות העלולים להוביל למצבי קיצון ונזקים בלתי הפיכים בנפשם.
ילדים שגדלים בבית שבו ההורים אוהבים ומכבדים זה את זו, מתקשרים ביניהם בהרמוניה, שמים במרכז את חשיבות מערכות היחסים ומחזקים את הקשרים הבין משפחתיים, הם אלה שיוכלו להקנות לילדיהם את הכלים הטובים והראויים ביותר לחיים בריאים, הכל מתחיל מהבית.
אם גם אתם חווים קשיים בנושא גידול הילדים וזקוקים לסיוע, תמיכה או מפגש שיעשה לכם סדר בכל הנושא הנכם מוזמנים ללחוץ על הקישור הבא

שתף עכשיו

בלוגים קשורים

הַכֹּל גָּלוּי, הָאָמְנָם?
בספר דברים פרק ל' נאמר "רְאֵה נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַיּוֹם אֶת הַחַיִּים וְאֶת הַטּוֹב (גילוי) וְאֶת הַמָּווֶת וְאֶת הָרָע (הסתרה)...ובחרת בחיים" רק כאשר מתעורר בנו הרצון לגילוי אנו למעשה בוחרים בחיים
גִּשּׁוּר בִּרְאִי הַקַּבָּלָה
גישור בראי הקבלה היא דרך ושפה ליצירת תקשורת ממקום חדש ומפרה בעבור מערכת זוגית הנבנית על ערכי שיתוף או להבדיל סיום מיטבי של כל משבר, סכסוך או מחלוקת
שָׂמִים אֶת הַיְּלָדִים בַּמֶּרְכָּז
ילדים בתוך תהליך הגירושין- השלכות עתידיות
דילוג לתוכן