שָׂמִים אֶת הַיְּלָדִים בַּמֶּרְכָּז

אחד הנושאים הראשונים, המרכזיים והמהותיים שעליהם תדברו בגישור לגירושין הוא נושא הילדים. מזונות, הסדרי ראיה, טיפולים, חוגים, תשלומים וכו'..
חשוב מאוד לזכור את ההיבט החינוכי שקיים בבחירה בהליך גישור שהוא לא פחות חשוב מכל אותם הסדרים וסיכומים. הורים הפונים להליך של גישור מלמדים את ילדיהם שניתן לפתור משברים שעלולים להופיע בחיים, בדרכים של שלום והידברות תוך נכונות לקבלת עזרה והכוונה.
הילדים במרכז זאת לא סיסמה !
גירושין הינו הליך מורכב המשפיע רגשית ונפשית על כל בני המשפחה אך בעיקר על הילדים. הרצון האמתי שלנו כהורים הוא לסיים את התהליך כמה שיותר מהר, אך חשוב מאוד לזכור שהדרך וצורה ההתנהלות שלנו בהליך הגירושין/גישור היא זאת שתקבע את טיב ואיכות היחסים הבן משפחתיים ואת דרך ההתנהלות והתקשורת ביניכם כהורים (גרושים) לבין ילדיכם.
הילדים הם המראה שלנו, הם מרגישים את האווירה בבית (גם אם נדמה לנו שאנו מצליחים להסתיר) הם מקשיבים לכל שיחה, מנסים להבין את המצב החדש ובעיקר נמצאים בפחד ובלבול. הבחירות שייקחו הילדים בחייהם, הדרך בה ינהגו בבין זוגם בעתיד, תרבות השיח והכבוד שינהגו באחרים וכו' הינם תוצאה ישירה מההתנהלות הזוגית שראו בבית, ובעיקר מההתנהלות ההורים בשעת משבר כמו גירושין ופירוק הבית.
כאשר אנו כהורים שמים את ילדנו במרכז ופועלים מתוך חשיבה, של מה יהיה הכי טוב בעבורם ואיננו נותנים מקום לכעסים ולנקמנות האישית שלנו לנהל אותנו, אנו יכולים בין היתר למנוע את הסיטואציה הנוראית שנקראת "ניכור הורי" שלצערנו הרב, כל כך נפוצה בין זוגות גרושים הגורמים לילדיהם לבחור צד, להתנכר ולהתרחק מהורה השני, זהו מצב מסוכן ביותר ולו השלכות והשפעות הרסניות על בריאותם הנפשית של הילדים ועיצוב אישיותם. מאוד, מאוד קשה לשקם מערכת יחסים שנפגעה בין ילד להורה, זהו תהליך שיכול לקחת שנים אם בכלל.
אנו כהורים ומחנכים מהווים דוגמה אישית, אחראית ובוגרת, בעצם הפניה שלנו לקבלת עזרה, אנו מלמדים אותם כיצד רצוי להתנהל בשעת משבר, איך לגשר על מחלוקות ופערים, ובעיקר אנו מראים לילדינו שישנו פתרון מיטבי לכל בעיה וניתן למצוא אותו ע"י פניה לקבלת סיוע, רצון וכוונה טובה. אנו כהורים מבינים כי בחיים ישנם "דברים שקורים" משברים/קשיים כאלה או אחרים שבוודאי יתגלו במהלך חייו והתבגרותו של הילד (אף על פי שאף הורה אינו מייחל לכך) לכן כאשר אנו מראים לו כיצד להתמודד אם קושי או אתגר, הוא אינו משתבלל, שוקע ומאבד עצמו אלא יודע כיצד לפעול בכדי למצוא את הפתרון.
לכן כשבוחרים בהליך גישור לגירושין או בהליך גישור לשלום בית חובתנו לבדוק שהליך זה מנוהל ע"י מגשר מוסמך, מקצועי ובעל אינטליגנציה רגשית גבוה.
אנו בהכל גלוי מאמינים בשיח והדברות כדרך לגישור ולכן אנו מזמינים אתכם לעבור אתנו הליך שנקרא גישור בראי הקבלה, בהליך ייחודי זה כל אחד מהמשתתפים עובר תהליך פנימי (שקורה באופן טבעי) המאפשר דיאלוג ותקשורת ממקום חדש. במטרה להגיע להסכם המכבד את מירב הרצונות והצרכים אחד של השנייה, אך שם את הילדים במרכז החשיבות. מגשר מוסמך בשיטה זו, מדריך את בני הזוג כיצד ניתן לצאת מהרגשה של "חורבן הבית" לדרך חדשה, בכך מאפשר להם סיום מכובד של מערכת היחסים הזוגית ומעבר למערכת הורית תקשורתית. התהליך האישי חוויתי שעובר כל אחד מבני הזוג, מעניק הזדמנות לשינוי משמעותי בחיים ולהתחלה חדשה.

שתף עכשיו

בלוגים קשורים

הַכֹּל גָּלוּי, הָאָמְנָם?
בספר דברים פרק ל' נאמר "רְאֵה נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַיּוֹם אֶת הַחַיִּים וְאֶת הַטּוֹב (גילוי) וְאֶת הַמָּווֶת וְאֶת הָרָע (הסתרה)...ובחרת בחיים" רק כאשר מתעורר בנו הרצון לגילוי אנו למעשה בוחרים בחיים
גִּשּׁוּר בִּרְאִי הַקַּבָּלָה
גישור בראי הקבלה היא דרך ושפה ליצירת תקשורת ממקום חדש ומפרה בעבור מערכת זוגית הנבנית על ערכי שיתוף או להבדיל סיום מיטבי של כל משבר, סכסוך או מחלוקת
שָׂמִים אֶת הַיְּלָדִים בַּמֶּרְכָּז
ילדים בתוך תהליך הגירושין- השלכות עתידיות
דילוג לתוכן