גישור לגירושין

גישור לגירושין:
גישור לגירושין, הוא הליך המיועד לבני זוג אשר מעוניינים לסיים את פרק הנישואין בצורה נאותה ובדרכי שלום והדברות.
* זהו הליך ממוקד וקצר יחסית שחוסך לזוגות רבים בישראל את המאבק המשפטי, שעל פי רוב הופך למלחמה ארוכה, מתישה ויקרה הפוגעת בכל אחד מבני המשפחה אך בעיקר בילדים.
* הליך זה נוגע בכל הסוגיות העכשוויות והעתידיות, כגון: מזונות, הסדרי ראיה, רכוש, מגורים ועד לפרטים הקטנים הקשורים בגידול וחינוך הילדים וכד'.
* בהליך גישור לגירושין אתם המחליטים והקובעים איך יראה עתידכם ועתיד ילדכם,
בשונה מהליך משפטי שבו הכוח והחלטות על עתידכם, בידיים של עורכי הדין משני הצדדים בניצוחו והכרעתו של בית המשפט.
* הליך גישור לגירושין, מתנהל באמצעות מגשר מוסמך, שהינו נטרלי ואינו בעל עניין בסכסוך, תפקידו לגשר בין בני הזוג ע"י קיום שיח מכבד ובכך להגיע להסכם אולטימטיבי בעבור הזוג כאשר עינו וליבו של המגשר על הילדים.
* הצלחת תהליך הגישור תלויה ברצון ובנכונות להדברות של המשתתפים, כשהמטרה העומדת למולם היא הגעה להסכם גירושין, חתום ובר תוקף בבית המשפט.
עד כאן מתואר הליך גישור לגירושין קונבנציונלי, הליך גישור בראי הקבלה מעלה ומוסיף רבדים נוספים לתוך התהליך
**בהליך גישור בראי הקבלה כל אחד מהמשתתפים עובר תהליך פנימי (שקורה באופן טבעי) המאפשר  דיאלוג ותקשורת ממקום חדש. במטרה להגיע להסכם המכבד את מירב הרצונות והצרכים אחד של השנייה, אך שם את הילדים במרכז החשיבות.
**מגשר מוסמך בשיטה זו, מדריך את בני הזוג כיצד ניתן לצאת מהרגשה של "חורבן הבית" לדרך חדשה, בכך מאפשר להם סיום מכובד של מערכת היחסים הזוגית ומעבר למערכת הורית תקשורתית.
**התהליך האישי חוויתי שעובר כל אחד מבני הזוג, מעניק להם הזדמנות לשינוי בחיים ובכך, להפוך "מר למתוק וחושך לאור".
מעבר לכך קיים בהליך זה פן חשוב מעין כמותו והוא היכולת לשמש דוגמא חינוכית בעבור ילדכם, שניתן ואף רצוי להגיע לישוב מחלוקות ע"י הדברות ושיח מכבד.
אורכו של תהליך גישור לגירושין כ – 4 עד 6 מפגשים אך במקרים מורכבים יתכנו פגישות נוספות בהתאם להתקדמות התהליך.

שתף עכשיו

שירותים קשורים

ייעוץ וגישור אישי

גישור וטיפול משפחתי

ייעוץ וגישור זוגי

דילוג לתוכן