גישור וטיפול משפחתי

גישור וטיפול משפחתי
בשנים האחרונות משפחות רבות עוברות קשיים וטלטלות.
ליקויים בתקשורת הזוגית שגורמים למחלוקות ומתחים, משפיעים על כל בני הבית. חוסר הסכמה על אופן חינוך וגידול הילדים, חוסר היכולת של הורים לתקשר עם ילדיהם, איבוד הסמכות ההורית, קשיים כלכליים, מחלה או מוות במשפחה, וכד',
כל אלא מערערים ומהווים איום ממשי על התא המשפחתי שהוא אבן היסוד להתפתחות האדם.
* משפחה היא התבנית המעצבת של האדם, היא בעלת חשיבות עליונה ומהווה את ראשית חיבורו עם הכלל.
* המשפחה מקנה לאדם ביטחון וערכים, כלים ויכולות להתחבר עם הסביבה.
* משפחה מעניקה ביטחון ותחושת שייכות, דוגמא אישית ומודל לחיקוי.
* משפחה היא מקור של גאווה.
כאשר זוג מביאים ילד לעולם הם מתעלים למעמד הורים מלשון מורים, תפקידם להורות לילד את דרכו להצלחה בחיים בכדי שיתהלך בטוח ומתפתח בעולם.
הרבי מלובאוויטש אומר כי "חינוך ילדים מתחיל 20 שנה לפני שהילד נולד" זאת אומרת שעל מנת להורות דרך לילד על ההורה להכירה תחילה, דרך שבסיסה אהבת הזולת המביאה לתקשורת מכבדת והרמונית, ערבות הדדית וקבלת האחר והשונה. לכן בכדי לספק קרקע פורייה להתפתחות אישית ומשפחתית תקינה נדרשים ההורים ללמוד את הדרך שתעזור להם לגשר על כל "בעיה" שמתעוררת.
גישור משפחתי מהווה את השלב הראשון בדרך לאיחוד המשפחה. ניסיון רב שנים מוכיח כי ניתן להגיע לתוצאות נפלאות רק אם כל בני הבית שותפים לתהליך, לכן מטרת הגישור המשפחתי היא קודם כל להאיר את הצורך לשנוי המציאות העכשווית ובכך לעורר את הרצון לשיתוף פעולה.
טיפול משפחתי זהו השלב השני בדרך לאיחוד המשפחה. כאן ניתן לכל אחד מבני המשפחה מרחב בטוח להביע את עצמו. מקום מוגן שמאפשר את חיזוק הקשר והשייכות המשפחתית, הקניית כלים לתקשורת ממקום חדש, בניית גשרים וביסוס מערכות יחסים, ועוד
הליך ייחודי זה שנקרא גישור וטיפול משפחתי בראי הקבלה מעניק, הן ברמה הפרטנית והן ברמה המשפחתית, כלים עוצמתיים להתפתחות שהשפעתם לדורות.
*אצל זוגות עם ילדים קטנים לעיתים כל מה שנדרש זה חיזוק הביטחון במערכת הזוגית והקניית מודל הורי.
*המפגשים כוללים פגישות פרטניות ומפגשים משותפים.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולקבל את הכלים הדרושים לכם בכדי להעצים את המשפחה אחת ולתמיד. בברכה, הכל גלוי

שתף עכשיו

שירותים קשורים

ייעוץ וגישור אישי

גישור וטיפול משפחתי

ייעוץ וגישור זוגי

דילוג לתוכן